Zaproszenie na wycieczkę

Wydarzenia

PERŁY BAŁKANÓW

SERBIA, CZARNOGÓRA, CHORWACJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA,
(Belgrad ,Dubrownik, Mostar, Sarajewo)

TERMIN:20-29.09.2017 r.

Świadczenia:

  • przejazd autokarem (klimatyzacja, WC, barek, video)
  • 7 noclegów w tym 1 w Belgradzie, 2 w Bośni i Hercegowinie
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • przejazd pociągiem z Belgradu do Baru
  • opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW

PROPONOWANY PROGRAM

I DZIEŃ

Wyjazd ok. godz. 18.00, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię

II DZIEŃ

Przyjazd do Belgradu, zwiedzanie miasta – Belgradzka Dziewczyna, cerkiew św. Marka, wyspa Ada Ciganlija z posągami zwanymi przez mieszkańców Belgradu „Stonehenge”,plac Republiki, ulica KnezaMihalova, Wzgórze Kalemegdan, Skadarlija – enklawa cygańska, ulica Skadarska z knajpkami regionalnymi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

III DZIEŃ

Śniadanie, przejazd pociągiem z Belgradu do Baru– ok. 13 godzin, przyjazd do Baru. Uczestnicy zabierają bagaż podręczny. Pozostałe bagaże zabiera autokar. Osoby które nie chcą podróżować koleją, mogą kontynuować podróż autokarem. Przejazd autobusem z dworca w Barze do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg, (30 metrów od morza).

Linia kolejowa Belgrad – Bar – linia kolejowa łącząca stolicę Serbii Belgrad z miastem portowym Bar w Czarnogórze została wybudowana w latach 70. XX wieku. Linia jest zelektryfikowana. Linia ta, szczególnie na odcinku Podgorica – Požega charakteryzuje się wybitnie górskim profilem. Na całej linii, długości 454,8 km (z czego 277,6 km przypada na odcinek serbski, 167,4 km na odcinek czarnogórski a 9,8 w Bośni i Hercegowinie) znajdują się 254 tunele o łącznej długości 114 km oraz 435 wiaduktów o łącznej długości 14,5 km. Najdłuższymi tunelami są “Sozina” (6,17 km) oraz “Zlatibor” (6,13 km). Kanion Mala Rijeka kolej pokonuje najdłuższym na trasie mostem, mającym 499 m długości i 200 m wysokości, który jest najwyższym na świecie wiaduktem kolejowym. Linia kolejowa Belgrad – Bar uważana jest za jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Europie, nazywana w obu krajach “koleją snów”.

IV DZIEŃ

Śniadanie, czas wolny, plażowanie,( sklepy, kawiarnie, bary znajdują się praktycznie przy plaży, do centrum miasta i portu prowadzi promenada ok. 2 km), obiadokolacja, nocleg.

V DZIEŃ

śniadanie, plażowanie – czas wolny, obiadokolacja nocleg

VI DZIEŃ

Śniadanie, czas wolny, plażowanie, obiadokolacja, nocleg

VII DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd po ok. 3 godzinach do Dubrownika – zwiedzanie miasta: starówka otoczona murami miejskimi, studnia Onofrio z XV wieku, kościół św. Klary, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, następnie przejazd do Mostaru, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

VIII DZIEŃ

Śniadanie, zwiedzanie Mostaru: Kamienny Most, starówka (wpisane na światową listę UNESCO), meczet Karadjozbega, czas wolny na tureckim targu, przejazd do Sarajewa, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

IX DZIEŃ

Śniadanie, zwiedzanie Sarajewa: Bascarsija – główny plac starówki z licznymi straganami, kawiarenkami i restauracjami, studnia miejska, Bezistan – kryty bazar, ratusz, InatKuća -  „Przekorny Domek”, meczet Gazi Husrev-Bega, Latinski Most – miejsca zamachu na arcyksięcia habsburskiego, czego następstwem był wybuch I wojny Światowej, wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych

X DZIEŃ

Przyjazd do kraju w godzinach porannych

Informacje dodatkowe:

Pensjonat” Adriana” w Barze dysponuje 27 pokojami 2 osobowymi.

W przypadku większej liczby uczestników zostaną wynajęte noclegi w innym najbliższym hotelu( 150-200metrów).  Śniadania i obiadokolacje w hotelu Adriana.
Miejsce zakwaterowania i miejsce w autokarze według kolejności zapisów.

Na początku września zostanie zorganizowane spotkanie organizacyjne grupy wyjazdowej  z przedstawicielami biura podróży.

Cena:1280 zł/ osoba uprawniona z dofinansowaniem przez ZFŚS

1540zł/ osoba -  pełnopłatne bez dofinansowania.


Cena nie zawiera wstępów do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej, oraz lokalnego przewodnika – ok. 35 EUR (ok.160 zł)

Zaliczka w kwocie 250 zł od uczestnika płatna w biurze zarządu za potwierdzeniem do dnia 30 czerwca 2017. Całość kwoty- płatne do 1 września.

Ze względów organizacyjnych biura podróży, zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku wycofania się uczestnika z imprezy.


ZZG w Polsce przy KWK "Bolesław Śmiały" w Łaziskach Górnych (c) 2010
Zaloguj się